http://s4.picofile.com/file/7794045478/kia_shop1.gif
فروش تبدیل کیا ترنم
بلاگفا

بلاگفا
آخرين مطالب
پيوندهای روزانه
لینک های مفید

آیین‌نامه‌های «شرایط عمومی بیمه باربری» و «شرایط عمومی بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای کارفرما در قبال کارکنان» توسط بیمه مرکزی برای اجرا به شرکتهای بیمه ابلاغ شد.

  صنعت بیمه - آیین‌نامه‌های شماره 79 و 80‌ از مصوبات جدید شورای عالی بیمه  ابلاغ شد.

   به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه، آیین‌نامه‌های «شرایط عمومی بیمه باربری» و «شرایط عمومی بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای کارفرما در قبال کارکنان» توسط سید محمد کریمی رییس کل بیمه مرکزی برای اجرا به شرکتهای بیمه  ابلاغ شد.

   «آیین‌نامه شماره 79؛ شرایط عمومی بیمه باربری و مجموعه شرایط A، B و C» مصوب جلسه مورخ 26/10/1391  و «آیین‌نامه شماره 80؛ شرایط عمومی بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای کارفرما در قبال کارکنان» مصوب جلسه مورخ 03/11/1391 شورای‌عالی بیمه است.

سالی که نکوست از بهارش پیداست

وقتی بیمه مرکزی کلمه حرفه ای را به بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان اضافه نمود !!!!!!!!!!!

کارمزد اتکایی اجباری رشته ای که بیش از 70 درصد پرتفویمسئولیت شرکتهای بیمه را بخود اختصاص داده است از 22درصد به 17 درصد کاهش می یابدوکلاهی دیگر بر سر شرکتهای بیمه گذاشته می شود

در اولین صورتحساب ارسالی از سوی بیمه مرکزی تازه صدایش درمی آید این مهم را قبلاً هشدار داده بودم ولی...


[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]
با سلام
احتراما" تقاضا دارم در خصوص ارتباط پوشش اضافی سقف مطالبات سازمان تامین اجتماعی و موسسات خدماتی درمانی وغرامت روزانه با حداکثر تعهد بیمه گر برای غرامت فوت و نقص عضو در طول مدت بیمه نامه توضیح دهید. ( ایا در بیمه نامه ای که حداکثر تعهد آن برای 5 نفر بی نام بوده و مثلا" برای 4 نفر غرامت فوت دریافت نموده و پوشش مطالبات تامین اجتماعی بیمه نامه نیز تا سقف 1000000000 ریال می باشد برای چند نفر دیگر میتوان مطالبات را پوشش داد آیا اصلا" ارتباطی دارد)

با سپاس فراوان

نویسنده: صادق محققی

                     « ماده 66 قانون بیمه تامین اجتماعی »

    درصورتی که ثابت شود وقوع حادثه مستقیماً ناشی از عدم رعایت مقررات حفاظت فنی و بروز بیماری ناشی از عدم رعایت مقررات بهداشتی و احتیاط لازم از طرف کارفرما یا نمایندگان او بوده سازمان هزینه ها را مربوط به معالجه و غرامت و مستمریها و غیره را پرداخت و طبق ماده 50 این قانون از کارفرما مطالبه و وصول خواهد شد .

    تبصره 1- مقصر می تواند با پرداخت 10 سال مستمری موضوع این ماده به سازمان از این بابت بری الضمه شود .

   تبصره 2- هرگاه بیمه شده مشمول مقررات مربوط به بیمه شخص ثالث باشد ، در صورت وقوع حادثه سازمان شخصاً کمکهای مقرر در این قانون را نسبت به بیمه شد ه انجام خواهد داد و شرکتهای بیمه موظف به پرداخت خسارت در حدود تعهدات به سازمان هستند

باتوجه به تنوع در ارائه پوششهای فوق از سوی شرکتهای بیمه و عدم یکسان سازی کلوزها باید متن کلوزهای شرکت بیمه مورد نظر شما را بصورت خاص بررسی نمود.

ولی تعهدات در طول مدت نفر نیست بلکه برابر است یعنی حد اکثر تعهد بیمه گر در طول مدت همه کارکنان  هم می توانند استفاده کنند ولی تا سقف تعیین شده که به اشتباه نفر گفته می شود.(البته ممکن است علاوه بر شقف تعهدات تعداد نفرات استفاده کننده از یک پوشش نیز محدود گردند )

سقف پرداخت کلی و سقف پرداخت هر پوشش اضافی لازم است در هر بیمه نامه مشخص و شفاف گردند.

در بیمه های مسئولیت برخی از همکاران چون تبصره یک ماده 66 یک نوع جریمه است بیمه آن را اشتباه می دانند.

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]

بیمه نامه مسئولیت جامع شهرداری در قبال شهروندان


به منظور جبران کلیه خسارات جانی و مالی ناشی از خطرات احتمالی عملیات عمرانی، ‌زیر بنایی و ... که تحت نظارت شهرداری انجام شود، صادر می‌شود

صدور این بیمه نامه در سطح کشور بجز شهر تهران طبق مناقصه سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاانجام می پذیرد ولی هر یک از شهرها نیز بصورت مستقل نیز نسبت به انجام مناقصه اقدام نمایند. در این بیمه نامه مسئولیت مدنی شهرداری ها در قبال شهروندان پوشش داده می شود و جبران خسارات مالی و جانی ناشی از فعل و ترک فعل شهرداری ها پوشش داده می شوند.

در شهر تهران شرکت خدمات بیمه ای شهر هماهنگی لازم برای صدور بیمه نامه را برای 22 منطقه شهرداری
تهران انجام می دهد
.

در برخی قراردادها خطرات تحت پوشش دقیقاٌ احصا شده اند.

مانند:


شروط بیمه نامه مسئولیت جامع شهرداری:
خسارت ناشی از عوامل زیر که شهرداری مسئول جبران آن شناخته شود در تعهد بیمه گر می باشد.
حوادث ناشی از سقوط درختان بر روی وسائط نقلیه منازل اماکن و افراد عبوری در صورتیکه شهرداری مسئول باشد.
حوادث ناشی از سقوط افراد وسائط نقلیه در گودال کانال و ترانشه های حفاری شده که توسط شهرداری صورت گرفته باشد.
حوادث مربوط به برق گرفتگی افراد از پایه های روشنایی پارک ها
خسارت ناشی از آب افتادگی در منازل و واحدهای تجاری در صورتیکه شهرداری مقصر باشد.
خسارات ناشی از مسمومیت افراد در اثر سمپاشی توسط شهرداری
خسارت جانبی و مالی ناشی از عدم ریزش شن و نمک در معابر و پل ها هنگام بارش برف
اتفاقات ناشی از طعمه گذاری و معدوم نمودن حیوانات موذی و ولگرد
خسارت ناشی از رفع سد معتبر
خسارت ناشی از جلوگیری از تخلیه ضایعات ساختمانی در مکان های غیر مجاز
خسارت وارده به پارک ها یا اماکن مجاور پروژه در دست احداث شهرداری در هنگام انجام عملیات
خسارت ناشی از عدم رفع خطر از دیوارها و طاقهای قدیمی ساختمان ها
خسارات ناشی از سقوط اجسام از ارتفاعات و پشت بام های ساختمان های شهرداری
خسارات ناشی از سقوط تابلوهای نصب شده توسط شهرداری
سقوط داربست ها به هنگام عملیات ساختمانی و عمرانی شهرداری
کارکنان شهرداری نیز شهروند محسوب می شوند و چنانچه در اثر ارائه خدمات شهری به آنان خسارتی وارد آید تحت پوشش این بیمه نامه می باشند.خسارات ناشی از عملکرد پیمانکاران جز منظور اشخاص حقیقی می باشد که در قالب قرارداد پیمانکاری در مجموعه شهرداری مشغول بکار می باشند.


استثنائات بیمه نامه:

    <
[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]

سلام... لطفا در خصوص قرارداد تیپ بیمه جامع شهرداری ها مطلب بنویسید...

محسن

 

در اجرای اوامر جناب آقای محسن  مطالب ذیل گرد آوری شد :

قبل از صدور هرنوع بیمه مسئولیت باید ابتدا وظایف شخص متقاضی پوشش بیمه ای را بشناسیم منظور از شخص ( حقیقی یا حقوقی) می باشد پس اول ببینیم

شهرداری چیست و چه وظائفی دارد؟

 

شهرداری معادل لغت انگلیسی Municipality  است و به ناحیه ای اطلاق می شود که در آن، یک انجمن مربوط به شهر، دارای صلاحیت اعمال قدرت سیاسی بوده و خدمات دولتی محلی را مانند فاضلاب، پیش گیری از جرم و جنایت و خدمات آتش نشانی به عموم ارائه می دهد( قادری و قادری،1386، 12). در ایران، طرز تلقی عامه مردم از شهرداریها با آنچه که این سازمانها برای رسیدن به اهداف مورد نظر بوجود آمده اند بسیار متفاوت می باشد. از نظر عامه،شهرداری نهادی خدماتی است و این موضوع ،جایگاه آن را به سطح بسیار پایینی تنزل داده است.در نظر عامه شهرداری سازمانی است که خدمات شهری ارائه می دهد و بهای آن خدمات را دریافت می کند(کامیار 1385، 48).

در حقیقت، در تعریف شهرداری می توان آن را سازمانی غیردولتی و غیرانتفاعی و مردمی دانست که اداره و مسؤولیت و مدیریت امور شهری را با مجوز دولت و با امکانات مردمی به دست آورده تا به منظور ایجاد و اداره کردن تأسیسات عمومی و وضع و اجرای نظامات شهری و تأمین نیازمندیهای مشترک محلی فعالیت کند و هزینه خدماتی را که به آن واگذار  گردیده با اسلوبی منطقی و عادلانه بین سکنه شهر و استفاده کنندگان از خدمات تقسیم نماید.

تعریف کلی و اساسی شهرداری در ایران اینگونه می باشد: شهرداری موسسه ای عمومی، غیر دولتی و مستقل است که به موجب قانون در شهرها تشکیل می شود و عهده دار امور محلی و اداره خدمات به شهروندان و سکنه شهری می باشد.به موجب ماده 3 قانون شهرداری ،شهرداری شخصیت حقوقی مستقلی دارد(کامیار 1385، 48).

در ایران در سال 1286 شمسی نخستین قانون شهرداری به نام قانون بلدیه به تصویب رسید . در سالهای 1308،1309،1328،و در نهایت 1334، اصلاحاتی در این قانون صورت پذیرفت و قانون مدون سال 1334 به عنوان آخرین قانون، مورد استناد شهرداریها قرار گرفت.طبق این قانون، شهرداری مسئولیت تمامی امور شهری اعم از آموزش،بهداشت،آب،برق و ... را بر عهده داشت.متاسفانه به مرور زمان بخشهائی از وظائف مندرج در این قانون از شهرداری منتزع شد و به نهادهای دیگر واگذار گردید (مجله شهرداریها، شماره 24، 7).

 

وظائف شهرداری

در سراسر جهان و بویژه کشورهای توسعه یافته، شهرداری ها از وظائف متنوع و متعددی برخوردار می باشند. در ایران به علت عدم وجود مدیریت واحد شهری، وظائف شهرداری ها در بین سازمانها و شرکتهای دولتی و غیر دولتی محلی متعددی توزیع شده است بطوری که وظائف شهرداری ها و به تبع آن اختیارات آنها، در شهرها  محدود به مواردی خاص شده اند. بر همین اساس در حال حاضر می توان وظائف شهرداری ها را به پنج گروه زیر تقسیم بندی کرد:

الف) وظائف عمرانی: مانند احداث خیابانها-معابر-میادین ،اعلام نظر نسبت به طرح های جامع و هادی شهری اعلام نظر در خصوص نقشه های تفکیکی الزام به رعایت مقررات ملی ساختمان الزام به پذیرش نقشه ساختمانی از اعضاء سازمان نظام مهندسی

ب) وظائف خدماتی : ایجاد تاسیسات عمومی تنظیف و نگهداری و تسطیح معابر و مجاری آب، تعیین محلهائی مخصوص برای تخلیه زباله ،نخاله و فضولات ساختمانی احداث غسالخانه و گورستان پیشگیری از حوادث پیشگیری از آلودگی محیط زیست نگهداری و تعمیر تونلهای شهری

ج) وظایف نظارتی و حفاظتی: اجراء آراء کمیسیون ماده 100 صدور پروانه ساختمان-نظارت بر کلیه ابنیه ای که در شهر ایجاد می شود، جلوگیری از بروز تخلفات ساختمانی-حفظ اموال و دارائی شهر- اقامه دعوا علیه اشخاص و دفاع از دعاوی اشخاص علیه شهرداری حفظ فضای سبز

د) وظائف رفاهی : احداث بناها و ساختمانهای مورد نیاز شهر از قبیل سرویسهای بهداشتی کشتارگاه-بوستان-جلوگیری از سد معابر عمومی

ه) مدیریت منابع: بودجه شهرداری-عوارض ساختمان و ترتیب ممیزی و وصول آن سایر عوارض شهرداری و نقش شهرداری در تعیین ارزش معاملاتی ساختمانها(کامیار1385، 54).

 

 

وظايف فعلي شهرداريها در ايران

 

براساس ماده 55 قانون شهرداريها مصوب سال 1334 وظايف واگذار شده به اين نهاد بصورت زير طبقه‌بندي مي‌شود:


1-ایجاد خیابانها و کوچه ها و میدانها و باغهای عمومی و مجاری آب و توسعه معابر در حدود قوانین موضوعه

2- تنظیف و نگاهداری و تسطیح معابر و انهار عمومی و مجاری آبها و فاضلاب و تنقیح قنوات مربوط به شهر و تأمین آب و روشنائی به وسائل ممکنه.

تبصره1: سد معابر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیر مجاز آنها و میدانها و پارکها و باغهای عمومی برای کسب و یا سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع است و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماکن مذکور فوق وسیله مأمورین خود راساً اقدام کند. در مورد دکه های منصوب قبل از تصویب این قانون شهرداری مکلف است نسبت به برداشتن آنها اقدام و چنانچه صاحبان این قبیل دکه ها ادعاهای خسارتی داشته باشند با نظر کمیسیون مقرر در ماده 77 نسبت به جبران خسارت آنها اقدام کند ولی کسانی که بعد از تصویب این قانون اقدام به نصب دکه هائی در معابر عمومی کنند شهرداری موظف است راساً و به وسیله مأمورین خود در برداشتن این قبیل دکه ها و رفع سد معبر اقدام کند و اشخاص مزبور حق ادعای هیچگونه خسارتی نخواهند داشت

تبصره 2:حذف شده است

تبصره 3:حذف شده است.

تبصره 4( الحاقی مصوب 17/5/1532 ) شهردار مکلف است محل های مخصوصی برای تخلیه زباله و نخاله و فضولات ساختمانی و مواد رسوبی فاضلاب ها و نظایر آنها تعیین و ضمن انتشار آگهی به اطلاع عموم برساند.محل های تخلیه زباله باید خارج از محدوده شهر تعیین شود و محل تأسیسات کارخانجات تبدیل به زباله به کود به تشخیص شهرداری خواهد بود.رانندگان وسایل نقلیه اعم از کندرو و یا موتوری مکلفند آنها را فقط در محل های تعیین شده از طرف شهرداری خالی نمایند.مجازات متخلفین طبق ماده 276 قانون کیفر عمومی تعیین می شود. در صورت تخلف مراتب هر بار در گواهینامه رانندگی متخلف قید و اگر ظرف یک سال سه بار مرتکب همان تخلف شود بار سوم به حداکثر مجازات خلافی محکوم و گواهینامه او برای یک سال ضبط می شود و در همان مدت از رانندگی ممنوع خواهد بود.به تخلفات مزبور در دادگاه بخش رسیدگی خواهد شد.

3-مراقبت در امور بهداشت ساکنین شهر و تشریک مساعی با مؤسسات وزارت بهداری در آبله کوبی و تلقیح واکسن و غیره برای جلوگیری از امراض ساریه.

4-جلوگیری از گدایی واداشتن گدایان بکار و توسعه آموزش عمومی و غیره

5-اجرای تبصره 1 ماده 8 قانون تعلمیات اجباری و تأسیس مؤسسات فرهنگی و بهداشتی و تعاونی مانند بنگاه حمایت مادران و نوانخانه و پرورشگاه و درمانگاه و بیمارستان و شیرخوارگاه و تیمارستان و کتابخانه و کلاس های مبارزه با بیسوادی و کودکستان و باغ کودکان و امثال آن در حدود اعتبارات مصوب و همچنین کمک به این قبیل مؤسسات و مساعدت مالی به انجمن تربیت بدنی و پیشاهنگی و کمک به انجمن های خانه و مدرسه و اردوی کار.شهرداری در این قبیل موارد و همچنین در مورد موزه ها و خانه های فرهنگی و زندان با تصویب انجمن شهر از اراضی و ابنیه متعلق به خود با حفظ مالکیت به رایگان و یا با شرایط معین به منظور ساختمان و استفاده با اختیار مؤسسات مربوط خواهد گذاشت.تبصره2:تبصره 59 قانون بودجه سال 1339 کل کشور بقوت خود باقی است.

6-حفظ و اداره کردن دارائی منقول و غیر منقول شهرداری و اقامه دعوی بر اشخاص و دفاع از دعاوی اشخاص علیه شهرداری

7- براورد و تنظیم بودجه و متمم بودجه و اصلاح بودجه و تفریق بودجه شهرداری و تنظیم پیشنهاد برنامه ساختمانی و اجرای آن پس از تصویب انجمن شهر یک نسخه از بودجه مصوب و برنامه ساختمانی بوسیله فرماندار یا بخشدار به وزارت کشور ارسال می شود.

8-انجام معاملات شهرداری اعم از خرید و فروش منقول و غیر منقول و مقاطعه و اجاره و استیجاره پس ار تصویب انجمن شهر با رعایت صلاح و صرفه و مقررات آیین نامه مالی شهرداری ها پیش بینی شده در این قانون

9- اهدا و قبول اعانات و هدایا به نام شهر با تصویب انجمن .اعانات پرداختی به شهرداری یا مؤسسات خیریه از طرف وزارت دارائی جزء هزینه قابل قبول اعانه دهندگان پذیرفته می شود و اعانه دهنده نسبت به مبلغ اعانه ای که داده است از مالیات بر درآمد معاف می باشد

10-حذف شده است.

11-تهیه آمار مربوط به امور شهر و موالید و متوفیات

12- ایجاد غسالخانه و گورستان و تهیه وسائل حمل اموات و مراقبت در انتظام امور آنها

13-اتخاذ تدابیر مؤثر و اقدام لازم برای حفظ شهر از خطر سیل و حریق و همچنین رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک واقع در معابر عمومی و کوچه و اماکن عمومی و دالانهای عمومی و خصوصی و پرکردن و پوشانیدن چاه ها و چاله های واقع در معابر و جلوگیری از گذاشتن هر نوع اشیاء در بالکن ها و ایوان های مشرف و مجاور به معابر عمومی و دودکش های ساختمان ها که باعث زحمت و خسارت ساکنین شهرها باشد.تبصره: در کلیه موارد مربوط به رفع خطر از بناها و غیره و رفع مزاحمت های مندرج در فوق شهرداری پس از کسب نظر مأمور فنی خود به مالکین یا صاحبان اماکن ابلاغ مهلت دار متناسبی صادر می نماید و اگر دستور شهرداری در مهلت معین به موقع اجرا گذاشته نشود شهرداری راسا" با مراقبت مأمورین خود اقدام به رفع خطر یا مزاحمت خواهد نمود هزینه مصروف را به اضافه صدی پانزده خسارت از طرف دریافت خواهد کرد.مقررات فوق شامل کلیه اماکن عمومی مانند سینماها- گرمابه ها مهمانخانه ها دکاکین- قهوه خانه ها کافه و رستورانها پاساژها و امثال آن که محل رفت و آمد مراجعه عمومی است نیز می باشد.

14-حذف شده است

15-حذف شده است

16- پیشنهاد و اصلاح نقشه شهر در صورت لزوم و تعیین قیمت عادله اراضی و ابنیه متعلق به اشخاص که مورد احتیاج شهر باشد بر طبق قانون توسعه معابر و تأمین محل پرداخت آن و ایجاد و توسعه معابر و خیابانها و میدانها و باغهای عمومی و تهیه اراضی مورد احتیاج برای لوله کشی و فاضلاب اعم از داخل یا خارج شهر و همچنین تهیه اراضی لازم برای ساختمان مخزن و نصب دستگاه تصفیه و آبگیری و متعلقات آنها بر طبق قانون توسعه معابر

17-تهیه و تعیین میدانهای عمومی برای خرید و فروش ارزاق و توقف وسائط نقلیه و غیره

18-حذف شده است

19-جلوگیری از ایجاد و تأسیس کلیه اماکن که به نحوی از انحاء موجب بروز مزاحمت برای ساکنین یا مخالف اصول بهداشت در شهرهاست شهرداری مکلف است از تأسیس کارخانه ها کارگاههاگاراژهای عمومی و تعمیرگاه و دکانها و همچنین مراکزی که مواد محترقه می سازند و اصطبل چارپایان و مراکز دامداری و به طور کلی تمام مشاغل و کسب هائی که ایجاد مزاحمت و سر و صدا کنند یا تولید دود یا عفونت و یا تجمع حشرات و جانوران نماید جلوگیری کند و در تخریب کوره های آجر و گچ و آهک پزی و خزینه گرمابه های عمومی که مخالف بهداشت است اقدام نماید و با نظارت و مراقبت در وضع دودکشهای اماکن و کارخانه ها و وسائط نقلیه که کارکردن آنها دود ایجاد می کند از آلوده شدن هوای شهر جلوگیری نماید و هرگاه تأسیسات مذکور فوق قبل از تصویب این قانون به وجود آمده باشد آنها را تعطیل کند و اگر لازم شود آنها را به خارج از شهر انتقال دهد. تبصره: شهرداری در مورد تعطیل و تخریب و انتقال به خارج از شهر مکلف است مراتب را ضمن دادن مهلت مناسبی به صاحبان آنها ابلاغ نماید و اگر صاحب ملک به نظر شهرداری معترض باشد باید ظرف ده روز اعتراض خود را به کمیسیونی مرکب از سه نفر که از طرف انجمن شهر انتخاب خواهند شد تسلیم کند- رأی کمیسیون قطعی و لازم الاجرااست.هر گاه رای کمیسیون مبنی بر تأیید نظر شهرداری باشد و یا صاحب ملک در موقع اعتراض نکرده و یا در مهلت مقرر شخصاً اقدام نکند شهرداری به وسیله مأمورین خود راساً اقدام خواهد نمود.

20-احداث بناها و ساختمانهای مورد نیاز محل از قبیل رخشویخانه و مستراح و حمام عمومی و کشتارگاه و مید آنها و باغ کودکان و ورزشگاه مطابق اصول صحی و فنی و اتخاذ تدابیر لازم برای ساختمان خانه های ارزان قیمت برای اشخاص بی بضاعت ساکن شهر.

21-تشریک مساعی با فرهنگ در حفظ ابنیه و آثار باستانی شهر و ساختمانی عمومی مساجد و غیره

.22-اهتمام در مراعات شرایط بهداشت در کارخانه ها و مراقبت در پاکیزگی گرمابه ها نگاهداری اطفال بی بضاعت و سر راهی.

23-صدور پروانه برای کلیه ساختمانهائی که در شهر می شود.

تبصره : شهرداری در شهرهائی که نقشه جامع شهر تهیه شده مکلف است طبق ضوابط نقشه مذکور در پروانه های ساختمانی نوع استفاده از ساختمان را قید کند. در صورتی که بر خلاف مندرجات پروانه ساختمانی در منطقه غیر تجاری محل کسب یا پیشه و یا تجارت دائر شود شهرداری مورد را در کمیسیون مقرر در تبصره 1 ماده 100 این قانون مطرح می نماید و کمیسیون در صورت احراز تخلف مالک یا مستأجر با تعیین مهلت مناسب که نباید از دو ماده تجاوز نماید در مورد تعطیل محل کسب یا پیشه و یا تجارت ظرف مدت یک ماه اتخاذ تصمیم می کند.این تصمیم وسیله مأموران شهرداری اجراء می شود و کسی که عالماً از محل مزبور پس از تعطیل برای کسب و پیشه و یا تجارت استفاده کند و به حبس جنحه ای از شش ماه تا دو سال و جزای نقدی از پنج هزار و یک ریال محکوم خواهد شد و محل کسب نیز مجدداً تعطیل می شود. دائر کردن دفتر وکالت و مطب و دفتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق و دفتر روزنامه و مجله دفتر مهندسی وسیله مالک از نظر این قانون استفاده تجاری محسوب نمی شود. ( پاراگراف اخیر موجب قانون 17/5/52 الحاق گردیده است )

24.-ساختن خیابانها و آسفالت کردن سواره ها و پیاده روهای معابر و کوچه های عمومی انهار و جدولهای طرفین از سنگ آسفالت و امثال آن به هزینه شهرداری هر محل.

تبصره: به موجب ماده 113 اصلاحی همین قانون نسخ شده است

25-پیشنهاد برای برقراری یا القاء عوارض شهر و همچنین تغییر نوع و میزان عوارض اعم از کالاهای وارداتی و صادراتی کشور و محصولات داخلی و غیره و ارسال یک نسخه از تصویب نامه برای اطلاع وزارت کشور.

تبصره1: حذف شده است

تبصره2: کالاهای عبوری از شهرها که برای مقصد معینی حمل می شود از پرداخت هر گونه عوارض به شهرداری عرض راه معاف می باشد

تبصره3: حذف شده است.

تبصره4: آئین نامه های گریز از پرداخت عوارض شهرداری و استنکاف از آن با موافقت وزارتین کشور و دادگستری تنظیم و پس از تصویب هیئت وزیران به موقع اجرا گذاشته می شود

26-وضع مقررات خاصی برای نامگذاری معابر و نصب لوحه نام آنها و شماره گذاری اماکن و نصب تابلوی الصاق اعلانات و برداشتن و محو کردن آگهی از محل های غیر مجاز و هرگونه اقداماتی که در حفظ نظافت و زیبائی شهر مؤثر باشند.تبصره: شهرداری می تواند نسبت به تعطیل محل کسب فاقد پروانه راساً و به وسیله مأمورین خود اقدام نماید

ماده 56: شهرداری خارج از حدود مصوب شهر حق تعهد و تهیه و توزیع آب و برق و سایر تأسیسات شهرداری را ندارد.توضیح: تبصره1و3 بند 26 ماده 55 قانون لغو شده و با توجه به تبصره 2 ماده 3 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ( قانون تجمع عوارض) مصوب سال 1381 کالاهای صادراتی از پرداخت عوارض معافند.

ماده 57: اجرای مقررات شهرداری که جنبه عمومی دارد و به تصویب انجمن رسیده پس از اعلام برای کلیه ساکنین شهر لازم الرعایه است و اگر تصمیمی در حدود قوانین و وظایف مربوط به انجمن شهر راجع به شخص یا اشخاص یا مؤسسات معینی اتخاذ شده باشد پس از ابلاغ در صورتی که آنها به تصمیم متخذ تسلیم نباشد می توانند ابتدا به انجمن شهر و در ثانی به انجمن ولایت صورت نبودن انجمن ولایتی به وزارت کشور شکایت نمایند.و نظر انجمن ولایتی با وزارت کشور ابلاغ می شود و چنانچه قبل از انجام تشریفات اقداماتی از طرف شهرداری شده باشد و پس از رسیدگی محقق شود که ضرورت نداشتن و خسارتی باشد شهرداری باید خسارت ناشی از آن اقدام را جبران نمايد

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]
1) شاخص کل در آستانه تعطیلات بر خلاف پیش بینی ها رشد خیلی خوبی را از خود بر جای گذاشت تا در یک قدمی سقف قبلی خود قرار گیرد. نماگر بازار با رشد 342 واحدی خود به عدد 45.590 واحد رسید و نیمه های کانال 45 هزار واحدی را از آن خود کرد. فارس در آستانه معامله بلوکی، 136 واحد از رشد امروز شاخص را به خود اختصاص داد. 4 نماد وامید، ستران، شیران و شاراک هم تاثیر مثبت 116 واحدی بر روی شاخص کل داشتند. در سوی مقابل  ....

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]
9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

فباهنر هم برای تعدیل متوقف شد.واتی وارد کانال جدید شد.قیمت فارس را تا شنبه کنترل میکنند تا بالای 1000 تومان نرود تا معامله بلوکی به حداقل قیمت انجام شود.گزارش 12ماهه شراز هم رسید و برای سال 91 حدود 94تومان محقق کرده است.

10:00 تا 11:00

وامید هم امروز بازگشایی میشوداین سهم در مجمع 75تومان سود تقسیم کرده بود و امروز سود 92 را از 113به 137تومان تعدیل داده است.در فارس بتدریج مالکیت حقوقی ها از حقیقی ها بیشتر میشود و صعود میکند.فارس تا ماکزیمم دامنه صعود کرد.شمواد هم برای تعدیل بست.با نزدیک شدن به پایان بازار عرضه ها افزایش یافته است.سه شنبه و چهارشنبه بورس به تعطیلات رسمی میرود.

11:00 تا 12:00

فاذر صف خرید شد عبور از 445 در فاذر به معنای تایید الگوی صعودی جدید خواهد بود.زاگرس هم بعد تعدیل منفی به 411 تومان بازگشایی شده که فشار فروش در سهم بالاست این سهم را زیر 2000 تومان برای مجمع هفته آینده تحت نظر داشته باشید علت تعدیل منفی کاهش فروش متانول بوده متانول سازان در فروش با مشکل مواجه بوده اند و هستند. فارس پیشنهادی کم ریسک در بازار منفی بود آخروقت تشکیل صف خریدکوچکی داده است.پتروشیمی مارون دیروز درمجمع 100 درصد تقسیم کرد و تا اینجا مجموعا با احتساب سایر مجامع برگزار شده سود پارسان باید 20تومان تعدیل مثبت داشته باشد.

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]
[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]

1) شاخص کل در معاملات امروز با رشد 302 واحدی روبرو شد و مجددا به کانال 45 هزار واحدی بازگشت. 2 نماد متوقف شده شپدیس و ومعادن امروز بازگشایی شدند. ماه عسل این بازگشایی رشد 120 واحدی شاخص بود. شپنا، وبصادر و شیران نیز تاثیر مثبت 70 واحدی بر روی شاخص گذاشتند. در سوی مقابل 2 نماد فارس و فملی تاثیر منفی  ....

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]
9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

وبشهر برای تعدیل مثبت متوقف شد.انتظار میرفت که فشار فروش در بازار کاهش یابد و بسیاری از صفهای فروش جمع آوری شود که همینطور هم شد.بازار دیروز تحت تاثیر خبر تحریم هشت شرکت پتروشیمی هیجانی عمل کرد و بسیاری از شرکتهای پتروشیمی دگیر از این تحریم هیچ تاثیری نمی پذیرند.خراسان که دیروز پایین باز شد یکی از گزینه های ما در بازار منفی بود که خیلی زود صف خرید شدو اجازه اضافه کردن پله نهایی را نداد بهرحال درهمین حد هم کفایت میکند.فباهنر هم بالای 200 تومان تثبیت شد شیران هم با صف خرید به سطح 3000 تومان رسید و دراین چندروز میخواهد در کانال جدید خود را تثبیت کند.شکربن هم دوباره دارد راه میافتد.وسپه امروز تا نزدیک 155 هم نوسان داشته چهارم خرداد سیگنالش صادر شده بود(http://tseexpert.ir/post.aspx?id=355).سیگنال خرید وصنعت ششم خرداد صادر شد(http://tseexpert.ir/post.aspx?id=361) و هدف قیمتی الگوی صعودی سطح 135 تومان معرفی شده بود.

11:30 تا 12:00

متاسفانه اینترنت ما در میانه معاملات قطع شده بود.ومعادن 565 باز شد و شپدیس 1945تومان.ومعادن محدوده 525-550 باند حمایتی محسوب میشود و انتظار افت بیشتر از این باند را ندارم.قیمت تعادلی شپدیس بعد مجمع 1800 بوده که کمی بالاتر باز شد ولی عرضه کننده زیاد داشت.

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]
بازار در روز یکشنبه فشار فروش کمتری نسبت به روز شنبه خواهد داشت و احتمال میدهم که تا آخر بازار فردا صفهای فروش بازار جمع آوری شود و حتی برخی از سهمهای بزرگتر بازار به سمت نوسانات مثبت حرکت کنند.دیروز خبر تحریم هشت شرکت پتروشیمی به بازار رسید که مهمترین آنها پتروشیمی بندر امام بوده و اکثر شرکتهای تحریم شده زیرمجموعه فارس بودند و امروز باعث صف فروش شدن فارس شد و سایر پتروشیمی ها هم اوضاع خوبی نداشتند. این پتروشیمی هایی که تحریم شدند حداقل 30 درصد محصولاتشان را صادر کنند و آن چه اعلام شده که مثلا اگر اینها تحریم شوند در داخل محصولاتشان خریدار دارد بنظرم فرض غلطی است و باعث یک فشار به این هشت شرکت و شرکتهای بالادستی شان میشود چرا که این حجم عرضه محصولات در بازار داخلی قابل هضم نخواهد بود.اما در 70درصد باقیمانده محصولاتشان که درداخل به فروش میرسد که عمدتا مربوط به تامین خوراک واحدهای پتروشیمی دیگر است و مشکلی پیش نخواهد آمد ضمن اینکه در تامین مواد اولیه این شرکتها هم هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.برآیند تحریمهایی که آمریکا قصد دارد علیه ایران اعمال کند این است که باتوجه به کاهش درآمد فروش نفتی ناشی از تحریم به موازات آن صنایعی که ارزآوری بالایی برای کشور دارند را تحت فشار بگذارد که نتوانند کاهش منابع ارزی کشور را تامین کنند بنابراین دولت آمریکا کاملا حساب شده راههای تامین ارز لازم را برای ایران بتدریج می بندد تا بتدریج ایران را مجبور کند جام زهر را بنوشد.

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]
[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]

1) شاخص کل در بازار امروز پر حجم و پر فروش کار خود را آغاز کرد و پس از رشد بیش از 95 واحدی، به دلیل فشار عرضه ها نتوانست در کانال 45.000 واحدی دوام بیاورد و در مدار اصلاح قرار گرفت و با بیش از 216 واحد افت به کانال 44.000 عودت داده شد. فارس امروز با بیش از 100 واحد افت نشان داد که بازار با او حرکت می کند. در کنار فارس  ....

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]
1) شاخص کل در معاملات روز گذشته تقاضای باورنكردني را تجربه کرد و با رشد 691 واحدي، 162 واحد از کانال 45.000 را هم در نوردید تا در ساعت 12 ظهر این نماگر مهم بورس بر عدد 45.162 واحد تکیه کند. اكثر نماد ها بزرگ بورسي دیروز قهرمانان شاخص بودند. هلدینگ خلیج فارس برای  ....

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]
9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

 سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده(14و 15خرداد) تعطیل هست.امروز کمی عرضه در بازار به نسبت روزهای قبل بیشترخواهد بود.استراتژی ما با توجه به شاخص کل فعلا نگهداری است.فولاد با شکستنن سطح 440 تومان به بالا الگوی صعودی کوچکی با هدف 465تومان تشکیل خواهد داد.مارون امروز بعداز پایان بازار برای مجمع متوقف میشود بنابراین این سهم را بشرط تفاوت قیمتی برای مجمع تحت نظر بگیرید تا آخروقت.شمواد را باحد ضرر 280 و با هدف قیمتی 320تومان نگهداری کنید.وملت هم درراه تارگت بعدی است.هدف بعدی سفارس 230تومان بوده است.فارس هم دوباره درحال تشکیل صف خرید است.فملی در راه هدف قیمتی الگوی صعود  است و فعلا توانسته از سطح 580 تومان با موفقیت عبور کند.پارسان راهم باحد ضرر 865تومان نگهداری کنید.وصنعت درراه تارگت بعدی است.فسرب هم صعودی و در راه هدف قیمتی هست.پخش بریک اوت صعودی باحد ضرر 440 و با هدف 525 تشکیل داده است.

10:00 تا 11:00

روی ساختمانی ها مثبت هستم چندسهم بزرگتر این گروه درحال تشکیل الگوهای صعودی هستند.مپنا را باحد ضرر 300 تومان خرید و نگهداری کنید.پتروشیمی کرمانشا امروز بازگشایی میشود درمجمع این سهم 180 تومان سود نقدی تقسیم شد و قیمت تعادلی بعد مجمع حدودا بین 740و 750تومان خواهد بود.بنابراین مارون هم بالای 500 تومان درمجمع تقسیم میکند و احتمالا نزدیک 550.وبانک و کهمدا هم امروز بازگشایی میشوند.

11:00 تا 12:00

کهمدا 350 باز شد یادش بخیر یکروزی قبل شروع تعدیلها 250 تومان بود و بازهم میانمدت اهداف بالاتری دارد منتها بعد بازگشایی شاید کسانی که درسود هستند قصد خروج داشته باشند و قیمت را پایینتر بیاورند اما شما میانمدت این سهم رانگهداری کنید.کرماشا احتمالا با قیمت بالای باز میشود.وبانک هم 426 باز شد ولی بازی هنوز تمام نشده. وسپه هم که مدتی پیش معرفی شده بود درحال تکمیل الگوی صعودی است.وتوکا هم صف خرید شد.کرماشا اگر تا آخروقت باز شود به مجمع رفتگان حداقل 10 درصد سود خواهد داد.اگر دقت کنید در فارس بطور روزانه فروش حقیقی ها از خرید حقیقی ها بیشتر هست یعنی تعداد حقیقی های سهم درحال کم شدن هست و سهم حقوقی ها درحال افزایش.کرماشا هم 815تومان باز شد امیدوارم خراسان هم مثل کرماشا بالا باز شود و سود بالای 10 درصدی داشته باشد.

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]

نتیجه سودرسانی سبد

اسفند ماه از تاریخ  1391.12.26


[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]

تحلیل شکربن - ویژه آزاد


[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]

معرفی گروه های سود ده قبل از شروع روند

13 خرداد

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]
سفارش خرید ویژه برای 13 خرداد 

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]

معرفی سهمهای میان مدت با قیمتهای

پیشبینی شده 1392.03.13

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]

معرفی سهمهایی که به کف قیمت

رسیده اند 1392.03.13

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]

پیشنهاد خرید و فروش 

از اکسل آنلاین 1392.03.13

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]

سهام تحت حمایت حقوقی

13 خرداد

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]
سفارش خرید ویژه برای 12 خرداد

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]


سهام تحت حمایت حقوقی 1392.03.12

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:56 ] [ سایت بلاگفا ]


یا حضرت معصومه، ای یادگار زهرا

بزم عزا به پا کن امشب برای بابا

ای شیعیان بیارید عطر و گلاب و قرآن

موسی بن جعفر آزاد، گردد ز کنج زندان

شهادت غریبانه ی امام کاظم-ع تسلیت باد


[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:55 ] [ سایت بلاگفا ]

از غم دوست در این میکده فریاد کشم
دادرس نیست که در هجر رخش داد کشم

داد و بیداد که در محفل ما رندی نیست
که برش شکوه برآرم، داد زبیداد کشم

شادیم داد، غمم داد و جفا داد و وفا
با صفا منت آن را که به من داد کشم

عاشقم، عاشق روی تو، نه چیز دگری
بار هجران و وصالت به دل شاد کشم

در غمت ای گل وحشی من ای خسرو من
جور مجنون ببرم تیشه فرهاد کشم

مردم از زندگی بی تو که با من هستی
طرفه سری است که باید بر استاد کشم

سال‌ها می‌گذرد، حادثه‌ها می‌آید
انتظار فرج از نیمه خرداد کشم

"امام خمینی"

سالروز عروج ملکوتی معمار انقلاب بزرگ مرد عرصه مبارزه با ظلم

و جور برتمامی دوستداران آن عزیز تسلیت باد


سالگرد قیام خونین 15خرداد گرامیباد همان نیمه خردادی که سالها

پیر جمران انتظار فرج میکشید از شجره ای که در خون شهدا دمید و

حالا سر به آسمان هفتم می ساید

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:55 ] [ سایت بلاگفا ]
این خط آدمس پای آزادگان خیلی گران در آمده تا الان

دوست فرستنده عزیز:


ارسال شده توسط یکی از دوستان آدمس بخیر شاید

نشره شماره 11 مینو صفحه 9

5 دستگاه پراید و 6 کارت هدیه 3میلیون ریالی
جوایز فروشندگان آدامس

از جیب باباشون فضل بخشش می کنند 

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:55 ] [ سایت بلاگفا ]
سلام خدمت دوستان:

دوستان عزیز ما نظر نمیگیم و خیلیها تو خونهاشون نشتن

و بقیه را تخریب میکنند وای به وقتی که نظر خودمو را هم

بگیم اما از نوشتن اگثر دوستان وبلاگ نویسان  بجزو یک

دونفر مشخص است که چکاری باید کرد .

نظر بنده درباره ماده13

اگر سهام قبول کنید و وکالت اداره سهام بدهید که ضرر

خواهید کردبنا براین فقط باید نقد دریافت کرد ضمن اینکه

همه دوستان اختیاردار اموال خودشان هستند

در باره شرکتها:

قبلا گفتیم بروید وکالت نامه های خودتان را باطل کنید

اولین معنی این کار این است که کسی به بجایی  سهام

دار تصمیم نگیرد از این که از کنار فقط نگاه کنیم کاری درست

نمیشود که هیچ اموال همه نابود خواهد شد کم نداریم

شرکتهای که به نام ایثارگران بوده و خودشان ورشکستگی

اعلام کردن ومنحل کردن شرکتها را بدون اینکه سهامدار با خبر شود.


[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:55 ] [ سایت بلاگفا ]

نظر حذف شد

یکشنبه 12 خرداد1392 ساعت: 17:28 توسط:آزاده تکریت 14
آقای وطن خواه درود بر شما که بی وقفه تلاش می کنید برای اطلاع رسانی به آزادگان عزیز ما همواره قدردان زحمات شما و دیگر یاران زحمتکش شما هستیم. شما با زحمت بسیار اخبار مهم را به اطلاع می رسانید . اما چرا با بچه ها سخن نمی گویید ؟ چرا راهکار نشان نمی دهید ؟ نظر خودتانرا اعلام نمی کنید؟ شما و دوستان شما می توانید هرازگاهی بعد از نشستها یی که با مسؤلین بنیاد ویا شرکتها و دیگر ان داشتید و خلاصه خبر را درج نمودید هر مسؤل وبلاگ نیز نظر خود را درمورد موضوع اعلام نماید. اینگونه دوستان هم موضوع و مطلب را بهتر درک نموده و یک اجماع کلی بدست می آوریم . ضمناء تا به کی باید نشست و به این بازیهای این بی وجدانها نگاه کنیم و عذاب بکشیم و این بغض در گلو مانده را چگونه درمان کنیم وقتی می بینیم و یا می شنویم که دوستان ما بخاطر فقروتنگدستی دست به خود سوزی و یا خودکشی می زنند و یا کانون زندگی شان بخاطر نداری و تنگدستی ویران می شود و یا همسری آزاده دردمند تهیدستی را بجهت نداری ترک می کند اشک در چشمانمان و بغض در گلویمان می نشیند . دردمان می آید . بخدا درد می کشیم . مدام از خودمان می پرسیم چرا کارمان به اینجا کشیده . چرا اینقدر خوار شدیم ؟ چرا با این بچه هاییکه اینقدر از خود گذشتگی کردند برای شهادت از هم جلو می زدند. در جبهه ها در اسارت چه مردانه ایستادند . چه شد؟ چرا کار ما به اینجا کشید ؟ وقتی در ستون نظرات می خوانی نوشته ای از یک هم اسارتی که می گوید ای کاش هنوز در عراق اسیر بودیم با آنهمه شکنجه و تحقیر و هزار داستان ..کس آرزوی آنزمان را می کند باید دید به کجا رسیده که آرزویش اسیر بودنه. هیچکس به یاریمان نمی آید جز خودمان .

[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 21:55 ] [ سایت بلاگفا ]
صفحه قبل 1 ... 408 409 410 411 412 413 414 415 416 ... 676 صفحه بعد
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

بازيابي رمز عبور

نام کاربردي :
رمز عبور :
آرشيو مطالب
لینک های مفید


web counter
web counter